Pomocí cílených doteků ošetřujeme klouby i tkáně a připomínáme tělu jeho správnou funkci... 

Co je Dornova metoda pro zvířata?

Jedná se o velmi jemnou, ale účinnou manuální osteopatickou terapii. Celostně ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí v kloubních spojeních v celém těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Pohybem se zapojí do činnosti svaly a všechny složky pojivových tkání (kosti, kloubní pouzdra, vazy, šlachy, fascie). Pojivové tkáně při pohybu aktivně spolupracují a nevytváří nežádoucí ochranné stažení. Uvedení těla nebo jeho jednotlivých částí do pohybu umožní terapeutovi přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Tlakem prstů či dlaně navozuje relaxaci tkání a působí na kosti a klouby. Uvolněné tkáně a jemný, ale cílený tlak napomáhá k obnovení správné biomechanické funkce kloubních spojení.

Více si o Dornově metodě můžete přečíst zde: https://www.bostonstroubles.cz/dornova-metoda/

Co je OSTEODYNAMIKA®?

Je nediagnostická MANUÁLNÍ FASCIÁLNÍ TERAPIE, která komplexně pečuje o fasciální systém, který je součástí všech složek organismu a propojuje všechny orgánové soustavy. Poskytuje terapeutům mimořádné kompetence k účinné rehabilitaci, rekondici a regeneraci organismu.

Osteodynamika vychází z ověřených metod - Dornovy metody, Kraniosakrální osteopatie a Osteopatie. Dornovou metodou se zaměřujeme na biomechanikou kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Kraniosakrálním osteopatií řešíme v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů se využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání. A ostepatií se zabýváme celým systémem opěrného aparátu. Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu. Orgánový fasciální systém, včetně seriózních membrán, účinně ošetřují techniky viscerální (orgánové) a neurální osteopatie.

Více si o Osteodynamice můžete přečíst zde: https://www.bostonstroubles.cz/osteodynamika/

Jak probíhá terapie?

Po příchodu a odložení věcí necháme psa, aby se seznámil s místností, kde budeme terapii provádět. Mezitím společně vyplníme kartu a já se ve chvilkách vaší samostatnosti seznámím se psem. Když budou všechny náležitosti hotové, vysvětlím vám průběh terapie a pomalu začneme. Vaše dotazy ráda zodpovím, ale až po terapii, v průběhu terapie se plně věnuji psovi. Po terapii vám zodpovím vaše dotazy a poučím vás ohledně klidového režimu a četnosti terapie.Nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro zvířata řešit?

Mezi nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro psy řešit patří nadměrné napětí pojivových tkání v celém těle, nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, včetně obratlů, mechanické i tkáňové blokády ve spojení křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, chybné pohybové vzorce a další kombinované problémy psího kosterního aparátu. Pomocí Dornovy metody pro zvířata jsou celostně ošetřeny všechny složky opěrného aparátu- páteř, klouby, vazy, šlachy a fascie. Dornova metoda pro zvířata navozuje nejen balanci v pevné složce, ale také významně ovlivňuje psychiku zvířete, kdy po fyzické úlevě nastává i úleva psychická.

"Nejúčinnější je vždy prevence. Ošetření opěrného aparátu je u zdravého jedince příjemné a pravidelná kontrola předchází poškození a předčasnému opotřebení kloubů, zejména kloubních chrupavek. Problémy s pohybovým aparátem nemusejí znamenat nemoc. Mohou jen signalizovat chybnou biomechaniku kloubů a nesprávné napětí pojivových tkání."

Prevence je důležitá! - Spousta problémů nejsou na první pohled vidět!

Majitelé psů nejen společenských plemen si mnohdy neuvědomují, jak může manipulace se psím tělem ovlivnit zdravotní stav psího kamaráda. K nejčastějším chybám patří nešetrné utírání tlapek, styl oblékání psa, trhání a zvedání za ocas, trhání za obojek, použití flexi vodítka u aktivních psů, nakládání do auta bez respektu k potřebám psa, pohyb na plovoucích podlahách, skoky z nábytku u malých plemen. Všechny výše uvedené úkony dlouhodobým opakováním poškozují psí páteř a psí klouby.

zdroj: Andrea Dunová www.dornovametoda-zvirata.cz, www.institutzdravizvirat.cz, www.osteodynamika.cz


Ceník

Dornova metoda pro zvířata                               700 Kč

Osteodynamika                                                 700 Kč

Supervize - pro absolventy Institutu Zdraví Zvířat s.r.o.            600 Kč

          Psi nacházející se v útulku či dočaskách mají ošetření zdarma.NAPIŠTE SI O TERMÍN